4.3 Prezerwatywy - historia i rozwój
- Poradnik Sensomat.pl
- 1.1 Jak używać prezerwatywy - animacja
- 1.2 Kondomy - seks w superopakowaniu
- 1.3 O prezerwatywach (prawie) wszystko
- 1.4 Jak wybrać prezerwatywę?
- 1.5 Erotyczna bielizna
- 2.1 Jakie prezerwatywy polecacie na pierwszy raz?
- 2.2 Czy prezerwatywa może skrócić stosunek?
- 2.3 Żele i lubrykanty - do seksu klasycznego i analnego?
- 2.4 Dlaczego mam suchą pochwę i jak temu zaradzić?
- 2.5 Czy pigułki antykoncepcyjne są szkodliwe dla zdrowia?
- 2.6 Czy poprzez częstą masturbację mogłem uszkodzić członka?
- 2.7 Czy można zarazić się HIV przez seks oralny?
- 2.8 Czy w czasie okresu można uprawiać seks?
- 2.9 Czy częsta masturbacja jest szkodliwa dla zdrowia?
- 2.10 Mam problem ze wzwodem zakładając prezerwatywę.
- 2.11 Moja erekcja ucieka podczas zakładania prezerwatywy.
- 3.1. Ból członka i pochwy stosując prezerwatywy przedłużające stosunek.
- 3.2 Czy to dziwne, że dorosła kobieta ma wibrator w sypialni?
- 3.3 Dlaczego moja żona woli wibrator od zabawy ze mną?
- 3.4 Pierwsze problemy ze wzwodem, czy powinienem leczyć się na impotencję?
- 3.5 Czy są jakieś skuteczne metody powiększenia penisa?
- 3.6 Kulki analne i lewatywy - jak często, aby było bezpiecznie dla zdrowia?
- 3.7 Moja dziewczyna tańczy na rurze, jest striptizerką - co robić?
- 3.8 Czy zażywanie pigułek 'dzień po' jest bezpieczne dla zdrowia?
- 3.9 Mam dużego penisa i problem z wejściem w partnerkę, co robić?
- 3.10 Czy otwieranie i zakładanie gumki ustami jest bezpieczne?
- 3.11.Tajniki masażu erotycznego
- 3.12. Tampony Gynotex - charakterystyka rewolucyjnego produktu
- 3.13. Co nam dają gadżety erotyczne?
- 3.14.Prezerwatywa czy antykoncepcja hormonalna?
- 3. 15. Prezerwatywy klasyczne czy specjalne? Poradnik po świecie prezerwatyw.
- 3. 16. Żele intymne - jakie wybrać?
- 3.17. Japońskie prezerwatywy Okamoto
- 3.18 Jak działają prezerwatywy przedłużające stosunek?
- 3.19 Pyłki, piórka, kajdanki i przebieranki - czyli jak przejść przez grę wstępną i dojść do celu?
- 3.20 Marka LELO - gadżety erotyczne premium
- 3.21 Tajniki wydłużonego stosunku - co zrobić, by przyjemność trwała dłużej?
- 3.22. Prezerwatywy Unimil
- 3.23 Olejki do masażu - zestawienie
- 3. 24 Prezerwatywa jako środek antykoncepcyjny
- 3.25 Prezerwatywy bez lateksu - dla kogo?
- 3.26 Prezerwatywy fakturowane
- 4.1 Egzotyczne prezerwatywy - popraw jakość swojego seksu
- 4.2 Wodne żele intymne i ich zalety
- 4.3 Prezerwatywy - historia i rozwój
- 4.4 Znani producenci prezerwatyw
Wydawać by się mogło, że prezerwatywy to w miarę nowy wynalazek, liczący najwyżej kilkadziesiąt lat. Nic bardziej błędnego. Historia prezerwatyw jest bardzo długa i bogata, sięgająca kilku tysięcy lat wstecz. Pierwsze wzmianki o prezerwatywach znanych z dzisiejszej postaci odwołują się do 3000 roku p.n.e. Jest to niewielki malunek, który został odnaleziony na ścianie francuskiej jaskini Grotte des Combarelles. Prymitywne malowidło przedstawia kopulującą kobietę i mężczyznę. Można na tym malowidle dostrzec, że członek jest czymś osłonięty. Uznaje się to odkrycie jako pierwszą wzmiankę o prezerwatywach.
Z czego dawniej produkowano prezerwatywy?
Tysiące lat temu człowiek nie miał do dyspozycji takich osiągnięć techniki jak dziś. Dotyczy to również materiałów, które obecnie są używane do produkcji kondomów – lateksu, kauczuku i jego pochodnych. Z czego zatem dawniej wytwarzano prymitywne prezerwatywy? Radzono sobie z tym, co było pod ręką. A zatem były to produkty pochodzenia zwierzęcego, najczęściej jelita. Po ich oczyszczeniu, stawały się elastyczne i wytrzymałe szyto z nich dopasowane kształtem nakładki na penisa, których zadanie było dokładnie takie samo, jak dzisiejszych prezerwatyw.
Mini prezerwatywy na żołądź
Przełom w produkcji prezerwatyw nastąpił w XV wieku w Azji. Dla tamtejszej arystokracji powstały zupełnie nowe odmiany prezerwatyw, które nakładano wyłącznie na żołądź. Skąd pomysł na tę minimalistyczną formę? Przede wszystkim chodziło o to, aby dostarczać podczas seksu mężczyznom większej przyjemności i nie ograniczać bodźców płynących ze zbliżenia. Jednocześnie nadal chciano zabezpieczać się przed chorobami wenerycznymi i kontrolować liczbę urodzeń dzieci. Te mini prezerwatywy produkowane były nadal z jelit zwierzęcych, a w wersji ekskluzywnej z lnu lub jedwabiu.
Japońskie twarde prezerwatywy
Bardzo ciekawie wygląda rozwój prezerwatyw w Japonii. Kraj ten od zawsze był uznawany za jeden z najbardziej rozwiniętych technologicznie, czego dowodem może być dawniejsza produkcja prezerwatyw w tym miejscu. Z czego one powstawały? Dziś może to być dużym zaskoczeniem, ale do produkcji kondomów, Japończycy często sięgali po twarde materiały, jak rogi zwierząt lub skorupy żółwi. Powstawały z nich dopasowane na wymiar prezerwatywy wielokrotnego użytku, których oczywistą wadą była duża twardość i sztywność, która nie pozwalała odczuwać przyjemności ze stosunku. Jednocześnie taka prezerwatywa pełniła rolę nakładki, która zwiększała rozmiar członka i to właśnie kobiecie przynosząc maksymalną satysfakcję ze stosunku.
Prezerwatywy z tekstyliów
Pomimo tego że prezerwatywy z jedwabiu i lnu były wytwarzane już w 1000 r. p.n.e. to jednak swoją popularność zdobyły dopiero na przełomie XV i XVI wieku naszej ery, również w Azji. Były one uznawane za jedne z najbardziej komfortowych i luksusowych, przy czym ich wysoka cena sprawiała, że tylko najbogatsi mogli sobie pozwolić na ich użytkowanie. Stosunkowa niska skuteczność w ograniczaniu niechcianych ciąż sprawiła że nie zdobyły większej popularności na świecie.
Współczesne prezerwatywy i wulkanizacja kauczuku
Kiedy narodziły się prezerwatywy znane w dzisiejszej postaci i kto jest odpowiedzialny za to osiągnięcie? Charles Goodyear, założyciel znanej marki oponiarskiej w roku 1839 stworzył proces wulkanizacji kauczuku. Było to przełomowe odkrycie dla całego świata, ale nie tylko branży motoryzacyjnej. Dopiero po 16 latach, w roku 1855 udało się firmie wytworzyć pierwsze kauczukowe prezerwatywy. Zupełnie nie były podobne do prezerwatyw, które dziś możemy kupić. Największym zaskoczeniem może być ich duża grubość, porównywalna z grubością dzisiejszej dętki rowerowej. Mimo wszystko tak grube prezerwatywy szybko zdobyły sobie sympatię i miliony użytkowników na całym świecie. Mężczyźni i kobiety doceniły ich wysoką skuteczność w ochronie przed niechcianą ciążą, a także jako zabezpieczenie przed chorobami wenerycznymi, przenoszonymi drogą płciową.
Prezerwatywy z gumy
Kolejny milenijny krok w produkcji prezerwatyw nastąpił w latach 1855 do 1920. to właśnie wtedy rozpoczęła się produkcja prezerwatyw z gumy. Były one cieńsze, bardziej elastyczne i równie wytrzymałe co kauczukowe. Kolejnym odkryciem były prezerwatywy z kauczuku naturalnego, będącego bardzo dobrym zamiennikiem lateksu. Są one najczęściej wybierane przez osoby mające uczulenie na lateks.
Kiedy powstały prezerwatywy prążkowane i z wypustkami
Prawdziwy rozwój technologii produkcji prezerwatyw nastąpił w latach 80 XX wieku. To wtedy do sprzedaży weszły prezerwatywy prążkowane, z wypustkami, a także smakowe, zapachowe i ultra cienkie. Ich głównym zadaniem było pogłębienie bodźców seksualnych kobiet i mężczyzn. Są one bardzo chętnie kupowane również dziś, stając się ważnym elementem gier wstępnych.
Odmiany dzisiejszych prezerwatyw
Poza wyżej wymienionymi prezerwatywami, dziś możemy cieszyć się również wieloma innymi opcjami – prezerwatywy super cienkie, anatomiczne, XXL, ze środkiem plemnikobójczym, nawilżane, imitujące dotyk naturalnej skóry i wiele innych. Eksperymentowanie z prezerwatywami może być ciekawym doświadczeniem, dzięki któremu odkryjemy nowy wymiar seksu.